DO WYDRUKU, ORGANIZACJA

Jak zorganizować przeprowadzkę? cz.3 (przydatne narzędzia do wydruku)

Przeprowadzka w toku! Wszystko zaplanowane, kartony zaczynają się zapełniać, czas więc odpowiednio je opisać oraz przygotować się do załatwiania wielu formalności, jakie niesie ze sobą zmiana miejsca zamieszkania. Dziś przygotowałam dla Was kilka materiałów do wydruku, które usprawnią cały proces (aby pobrać plik wystarczy kliknąć w jego nazwę):

  • Wyprowadzamy się – lista kontrolna – znajdziecie tu dokładną rozpiskę wszystkich przeprowadzkowych działań, tydzień po tygodniu.
  • Wyprowadzamy się – naklejki na kartony – pierwotnie planowałam przygotować w wielu wersjach, ale ostatecznie uznałam, że aktualny szablon jest najbardziej uniwersalny – naklejkę można wypełnić na dwa sposoby (oznaczając pomieszczenie kolorem lub po prostu wpisując jego nazwę):

naklejki - przykład

  • Wyprowadzamy się – dodatkowe naklejki na kartony – w tym pliku znajdziecie naklejki na słynny karton na pierwszą noc oraz te, które można umieścić na kartonach ze szkłem i innymi podatnymi na uszkodzenia przedmiotami.
  • Wyprowadzamy się – zawartość kartonów – specjalny arkusz z miejscem na dokładne opisanie zawartości poszczególnych kartonów.
  • Wyprowadzamy się – zmiana adresu – lista z większością miejsc, w których należy zgłosić zmianę adresu – poza rodziną i znajomymi, oczywiście 🙂 W niektórych przypadkach wymienione przeze mnie działania nie są obowiązkowe, ale można ich dokonać (np. wyrobienie nowego dowodu osobistego). Bardzo klarownie jest to wszystko wyjaśnione tutaj.

Mam nadzieję, że powyższe materiały okażą się pomocne podczas Waszych przeprowadzek!

Linki do poprzednich części:

Jak zorganizować przeprowadzkę – planowanie

Jak zorganizować przeprowadzkę – pakowanie

Print Friendly, PDF & Email