Jak zorganizować akcesoria do pakowania prezentów?

Jeszcze chyba nigdy nie miałam tak leniwego miesiąca, jak tegoroczny styczeń. Już połowa za nami, a ja nadal nie potrafię się rozkręcić. Dni zlewają mi się w jeden, tygodnie mijają niedorzecznie szybko, a ja każdego wieczora zastanawiam się, jak to możliwe, że tak niewiele udało mi się zrobić. Chciałabym już jednak przerwać tę złą passę i ruszyć z realizacją moich styczniowych organizacyjnych planów, dlatego w ramach rozgrzewki podjęłam się zadania bardzo szybkiego i łatwego (w porównaniu na przykład do porządkowania kuchni), ale w sumie całkiem przydatnego. Postanowiłam zorganizować akcesoria do pakowania prezentów, bo przecież okazji do obdarowywania jest w ciągu roku całkiem sporo! A po grudniowym pakowaniu prezentów odrobina porządku w tej strefie nie zaszkodzi!

Zaczęłam jak zawsze od wyjęcia i rozłożenia na podłodze całej zawartości pudła, w którym trzymam przydatne gadżety. Podzieliłam je na kategorie, a organizery zrobiłam (a jakże!) z ozdobnych pudełek i torebek prezentowych. W ten sposób nic się nie zmarnowało. Przy okazji segregowania pozbyłam się akcesoriów, które były już zniszczone albo niekompletne. Muszę tu przy okazji zaznaczyć, że często wykorzystuję ponownie torebki i ozdoby, w które były zapakowane prezenty, które otrzymaliśmy. Nie lubię niczego marnować 😉

Do pudełek powkładałam malutkie ozdoby do prezentów świątecznych, świąteczne/zimowe taśmy oraz wstążki. Niektóre z nich owinęłam wokół patyczków, żeby się nie plątały. Zamknięte pudełka zabezpieczyłam dodatkowo gumkami recepturkami, żeby ich zawartość się nie wysypała.

Do małych torebek prezentowych włożyłam sznurki i ogromną ilość wąskich 5 metrowych białych wstążek, które kiedyś omyłkowo kupił Mój Mąż i teraz usilnie próbuję je wykorzystać przy byle okazji.

Do torebki powędrowały też malutkie koperty (idealne, gdy dajemy komuś kartę podarunkową) oraz podzielone według kilku kategorii etykiety do prezentów (najczęściej korzystam z darmowych do wydruku).

Torebki prezentowe podzieliłam na trzy kategorie – świąteczne, dziecięce i na uniwersalne okazje. Do największej torebki z każdej kategorii włożyłam pozostałe, żeby nie zajmowały zbyt dużo miejsca i łatwo je było zlokalizować w razie potrzeby.

Teraz wszystko jest przejrzyście uporządkowane i nawet pokrywa domyka się bez problemu 😉

Kolorowe papiery trzymam aktualnie w metalowym koszu – nie niszczą się i mam do nich łatwy dostęp. Poza tym wyglądają pięknie!

Czyż nie jest to idealne zadanie na styczniowy rozruch! Spróbujecie? 🙂

ZORGANIZOWANA
  • Dobra robota! 🙂 Wszystko tak dobrze zorganizowane 🙂 Na pewno w następne święta będzie łatwiej z pakowaniem prezentów 🙂

  • Mam bardzo podobnie z niemarnowaniem! Chomikuję wszystkie przydasie, choć mój mąż się denerwuje, że to zajmuje miejsce. Ogromną torbę wydałam dzieciakom na terapię zajęciową. A teraz wiem, jak będę organizować od tej pory. Dziękuję za inspirację 🙂