DIY

Wielkanocne DIY

Plany jak zwykle miałam ambitne – stworzyć zbiór wielu projektów DIY, w których główną rolę grają wytłaczanki do jajek. Miało być coś dla dzieci, coś do dekoracji, coś do pakowania drobnych prezentów…Miało być tak wiele, że aż pękałam z dumy, że w końcu zrobię twórczy wpis z prawdziwego zdarzenia! Oczywiście standardowo w takich sytuacjach coś musi pójść nie tak, a tym razem zawiniła pogoda (szaro, buro, niezbyt korzystnie do robienia zdjęć), brak odpowiednich narzędzi (tępe nożyczki, zamiast ładnie ciąć kartonik na kawałki, strzępiły go niemiłosiernie), a także dziecko, które jak na złość wybudziło się z drzemki stanowczo za szybko i nawet Świnka Peppa nie pomogła w odwróceniu uwagi od tego, co akurat robi mama – kolorowe farbki i schnące kurczaczki przyciągały małe rączki jak magnes! W związku z powyższym, mam dla Was TYLKO to, co zaraz zobaczycie, ale liczą się dobre chęci, prawda? 😉

Do wykonania różnych różności potrzebne będą:

 • wytłaczanki do jajek
 • farby (u mnie standardowo już próbki farb Luxens, które kupuję w Leroy Merlin po 0,88 zł za jedną saszetkę)
 • pędzle (najlepiej różnej grubości)
 • ostre nożyczki
 • klej / dwustronna taśma klejąca
 • dodatki według uznania (washi tape, naklejki, druciki kreatywne…)

Wielkanocne DIY 1

Już na samym początku okazało się, że wytłaczanki mają naprawdę różnorakie zastosowanie, gdy mój kreatywny Mąż wpadł na pomysł, by jedna z nich, zabezpieczona folią spożywczą, stała się pojemnikiem na farby. Satysfakcja + doznania estetyczne gwarantowane!

Wielkanocne DIY 2

W pierwszej kolejności postanowiłam zrobić opakowanie na drobne prezenty, w tym przypadku słodycze – pomysł, który zrealizowałam już w zeszłym roku i byłam z niego bardzo zadowolona! Ponieważ w otoczeniu tych wszystkich pędzli poczułam się jak wielka artystka, zdecydowałam się zaszaleć i oprócz standardowych pociągnięć farbą dodać element ozdobny w postaci kropek zrobionych gumką z ołówka. Wyniosłam z tego doświadczenia bardzo ważną życiową lekcję, a mianowicie nie każda gumka nadaje się do tego zadania…Niektóre są sztywne i śliskie, więc farba nie trzyma się zbyt dobrze ich powierzchni i powstają nierówne wzory. Udam, że był to zamierzony efekt, ot taka wielkanocna nonszalancja.

Wielkanocne DIY 3

Wielkanocne DIY 4

Ostatecznie powstało takie oto pudełko, do którego włożyłam pseudo sianko (do kupienia m.in. w Pepco) i czekoladowe jajeczka.

Wielkanocne DIY 5

Wielkanocne DIY 6

Pozostając w nastroju do artystycznych figli, ochoczo okleiłam kolejną wytłaczankę taśmą klejącą, a następnie pomalowałam kilkoma wiosennymi kolorami.

Tak oto powstało kolejne pudełko na drobiazgi.

Wielkanocne DIY 7

W tym momencie instynkt macierzyński podpowiedział mi, że powinnam zacząć się spieszyć, więc przeszłam do kolejnego pomysłu, czyli odcięłam górę jednej wytłaczanki, a jej dół pomalowałam subtelnym odcieniem zieleni, tworząc w ten sposób pojemnik, w którym można docelowo wyeksponować pisanki (których ja jeszcze nie mam, stąd te ascetyczne drewniane jajka).

Wielkanocne DIY 8

Czas mijał nieubłaganie, więc zabrałam się za najbardziej wymagający (choć nadal dziecinnie prosty) projekt, czyli stworzenie zwierzątek z wytłaczanek.

Wybrałam kurczaczka i zajączka, z wiadomych względów.

Zrobienie kurczaczka polega na wycięciu kawałka wytłaczanki, pomalowaniu go na żółto, a następnie domalowaniu oczek (użyłam czarnego Sharpie) oraz doklejeniu dzióbka oraz nóżek (użyłam pomarańczowych drucików kreatywnych).

Wielkanocne DIY 9

Króliczka robi się w podobny sposób, ale trzeba mu jeszcze dokleić uszy oraz wykazać się odrobinę większym zaangażowaniem w malowanie (przyda się wąski pędzelek).

Wielkanocne DIY 10

To wszystko, co zdążyłam zrobić, zanim pewna wyspana i energiczna dziewczynka wmaszerowała do pokoju. Jeśli czujecie niedosyt, zapraszam na moją tablicę z inspiracjami na Wielkanoc i wiosnę na Pinterest 🙂

Print Friendly, PDF & Email
 • Super pomysł z wykorzystaniem pudełka po jajkach jako opakowania na prezenty! Na pewno w tym roku to wykorzystam 🙂

 • K.

  Skąd ja to znam „wyspana i energiczna” ? ja mam 2 dzieci miedzy nimi różnica 20 m-cy jak były malutkie to tylko raz mi się zdarzyło że zasnęli w tym samym czasie. Nie wiedziałam co ze sobą zrobic haha iść z nimi spać, pić kawę… A teraz kiedy sa to juz uczniowie razem robimy DIY i na pewno wykonamy te prześliczne kurczaczki i króliczki. Pozdrawiam serdecznie K.

  • zorganizowana

   To najlepszy dowód na to, że wszystko da się przetrwać 😉 A potem jest już tylko lepiej! Życzę dobrej zabawy przy DIY! Pozdrawiam 🙂