ORGANIZACJA

Tydzień 45: Strych

Porządkowania strychu nigdy nie podjęłabym się sama…Z doświadczenia wiem, że przechowuje się tam mnóstwo różnych dziwnych przedmiotów, mebli, książek, ubrań…o wiele więcej, niż w zwykłej małej piwnicy! Rzadziej się też tam zagląda, więc zazwyczaj jest to pomieszczenie trochę zakurzone, z malowniczymi pajęczynami i skrzypiącymi podłogami (jak w filmach!). Jeśli więc chcecie zacząć organizować strych to polecam Wam przeznaczyć na to minimum jeden weekend i zaangażować w akcję kilku członków rodziny, z którymi wspólnie będziecie podejmować decyzje o tym, co można wyrzucić, a co warto zostawić! Jeśli przychodzi Wam to z trudem to polecam ten post, gdzie znajdziecie kilka prostych pytań, które ułatwią odgruzowywanie się 🙂

Może się okazać, że pozbędziecie się całego kontenera śmieci!

.

Często problemem podczas organizacji strychu są skośne sufity, które zabierają część przestrzeni. Zobaczcie, jak można sobie z nimi poradzić:

Gdy już uda się Wam wygospodarować miejsce na półki, możecie zacząć dzielić wszystkie rzeczy na kategorie i pomyśleć o zakupie kolejnych kilku (jeśli nie kilkunastu!) pudeł lub plastikowych pojemników.

Aby w przyszłości nie mieć problemu z odnalezieniem czegokolwiek na strychu, poświęćcie trochę czasu na dokładne opisanie zawartości pojemników – nie pożałujecie!

IHeartOrganizing

Zazdroszczę wszystkim osobom, które mogą wziąć udział w tym wyzwaniu – doceńcie to, że macie gdzie przechowywać Wasze „skarby”! 🙂

.

Za tydzień znów wrócimy na ziemię, by uporządkować garaż – zapraszam!

Print Friendly, PDF & Email