ORGANIZACJA

Tydzień 44: Piwnica

Październik upłynął pod znakiem porządkowania wszystkiego, co ma związek z dziećmi, a listopad będzie miesiącem organizowania miejsc, których…nie mam!

Piwnicy brak.

Strychu brak.

Garażu brak.

Ogrodu brak.

Chętnie jednak przyjrzę się różnym ciekawym rozwiązaniom – nigdy przecież nie wiadomo, kiedy dorobię się własnego domu z dużą ilością pomieszczeń do zagospodarowania!

Zaczynamy od piwnicy.

Pamiętam odcinek programu „Bitwa o Dom” (do obejrzenia tutaj), w którym uczestnicy musieli urządzić malutką piwnicę w bloku – już na pierwszy rzut oka było widać, że każdy uczestnik miał inną wizję jej funkcji – dla jednych służyła za przechowalnię rowerów, dla drugich była spiżarnią, a dla innych małym warsztatem…Podejmując się porządkowania piwnicy trzeba koniecznie wiedzieć, do czego ma służyć, a następnie…uzbroić się w dużą ilość czasu i energii, by doprowadzić ją do porządku 😉 Idealnie byłoby całkowicie opróżnić wszystkie szafki i półki, dokładnie je wymyć i ułożyć w nich na nowo wszystko to, co jeszcze nadaje się do użytku (lub przyda się w przyszłości). Można też pokusić się o całkowite odświeżenie tego pomieszczenia, włącznie z pomalowaniem na nowo ścian, gruntownym odkurzaniem, myciem okien itp.

Zajmie to wszystko dużo czasu – to na pewno! Ale nikt nie mówił, że zawsze będzie łatwo!

Zobaczcie, jak można zagospodarować piwnice:

(i tym razem nie obejdzie się bez pudeł!)

Maximize that tricky under-the-stairs storage spot with these tips. 5 Basement Under Stairs Storage Ideas | Shelterness

Shelterness

.

Podejmiecie wyzwanie? 🙂

 

izing-basement-shelves

Print Friendly, PDF & Email
  • Caroline90

    Oj z piwnicą to bywa ciężko… Zagospodarowanie tego pomieszczenia w sensowny sposób jest sporym wyzwaniem. Regały i schowki – na pewno dobra opcja. Do tego jeszcze dodałabym haki garażowe, w piwnicach też się super sprawdzają https://e-armet.pl/pl/c/Haki-garazowe/518 – można wieszać na nich rowery, jakieś narzędzia, kable, węże… Jak jest facet w domu to najpewniej zrobi z nich użytek 😉