ORGANIZACJA

Tydzień 38: Artykuły papiernicze

Kocham sklepy papiernicze i choć edukację zakończyłam już dobrych kilka lat temu nie potrafię się powstrzymać i co chwilę kupuję jakieś nowe zeszyty, długopisy itp.

Mój Mąż przeżywał prawdziwe męki, gdy we wszystkich sklepach były promocje przed rozpoczęciem roku szkolnego, a ja krążyłam z obłędem w oczach w tym tłumie dzieci, młodzieży i rodziców, co chwilę wynajdując coś, co koniecznie mieć muszę! Ok, przyznaję – niektóre rzeczy mogłam sobie odpuścić, ale jeśli widzę piękne segregatory za śmieszne pieniądze to po prostu nie mogę przejść obok nich obojętnie!

Staram się jednak na bieżąco wykorzystywać to, co kupię, więc moja kolekcja nie jest ostatecznie aż tak imponująca, jak mogłoby się wydawać, w związku z czym nie mam potrzeby jakiejś szczególnej organizacji tej strefy – wszystko leży grzecznie w pudle.

fb1e7dbfd0730bf99b601d7283ee9a60

Zeszyty obok zeszytów. Ołówki z ołówkami. Długopisy obok długopisów. Zapasy trzymam w pudle, a to czego używam codziennie (tylko niezbędne minimum!) stoi na półce koło łóżka (nie posiadam biurka, nad czym już nie raz ubolewałam…chlip chlip…).

Wygląda to tak:

4b49d9b7fa92d6c2b2576fe9d7b57c42

Jeśli jednak Wasze zbiory są znacznie bardziej obszerne i poszukujecie inspiracji do tego, by jakoś je uporządkować, to oczywiście służę pomysłami! 🙂

stationary organisation. Live lusciously with LUSCIOUS: www.myLusciousLife.com

MyLusciousLife

.

Workspace / homeoffice Maaike Koster - My Deer Art Shop

HouseOfPictures

.

Stationary organization

004

016

ChezLarsson

.

10 pcs/lot DIY Korea Japan style Paper Stationery Makeup Cosmetic Desk Organizer Storage Box 2 Colors Free Shipping-in Storage Boxes & Bins from Home & Garden on Aliexpress.com

AliExpress

.

ABSOLUTNY IDEAŁ!:

ABFOL Project Life Organization 35

ABFOL Project Life Organization 1

ABFOL Planner Organization 8 - Erin Corden (??) Love this weekly family planner pad - must check out the website

ABowlFullOfLemons

.

Wiele z nas, oprócz standardowych arkuszy kolorowego papieru i zakreślaczy we wszystkich możliwych odcieniach, posiada też spore zapasy różnego rodzaju naklejek, małych pomponików, piórek, wycinanek i innych rzeczy, które służą nam do różnego rodzaju projektów. Jak je zorganizować? O tym już za tydzień – zapraszam!

Print Friendly, PDF & Email
 • hihi, widzę, że mamy podobny czas na organizowanie różnych rzeczy – ja wczoraj postanowiłam, że stworzymy miejsce do pracy w naszym małym mieszkanku 😉 Musiałam popracować w weekend i przy ławie było mi tak niewygodnie że powiedziałam dość.

  • zorganizowana

   Jeśli tylko masz możliwość stworzenia takiego miejsca to nie zastanawiaj się ani chwili! Dałabym się pokroić za taki kącik!!! 😉

 • O jak dobrze przeczytać, że jest ktoś, kto czuje ten sam stan wchodząc do sklepu papierniczego. Mi również to „zboczenie” nie przeszło „na starość”, a czasy mamy takie, że pięknych artykułów dla artystów i twórców rękodzieła jest coraz więcej i są taaakie piękne! Buszowanie po sklepie papierniczym sprawia mi niesamowitą przyjemność

  • zorganizowana

   Z tego chyba już nie da się wyleczyć! 😉

 • I ja również trzymam swoje zakupy w wielkim pudle, żeby mieć porządek.
  Tyle tylko, że nie zużywam ich tak na bieżąco i moje zapasy ciągle rosną.
  Mam nadzieję, że nadchodzące długie jesienne wieczory będą mi sprzyjać w tworzeniu kartek okolicznościowych i malowaniu!
  Pozdrawiam! 🙂

  • zorganizowana

   Jesień i zima to najlepszy czas, żeby bez wyrzutów sumienia poświęcić się pracy twórczej i zużyć trochę zapasów 🙂 Życzę wielu kreatywnych wieczorów!
   Pozdrawiam 🙂