ORGANIZACJA

Tydzień 32: Sezonowa wymiana ubrań

O tym, w jaki sposób dokonać selekcji zawartości naszej szafy wspominałam już w zeszłym tygodniu – dziś skupimy się sposobach przechowywania odzieży z nieaktualnych sezonów.

Niejednokrotnie skarżyłam się na brak piwnicy, brak wnęk… – ogólny brak miejsca 😉 W tym przypadku niestety nie jest inaczej!

Przegląd garderoby robię zazwyczaj 4 razy w roku, a wszystko to, co uznaję za chwilowo niepotrzebne ląduje w ogromnych pudłach na szafie – mamy osobne pudła na ubrania letnie (+wiosenne), ubrania zimowe (+jesienne) oraz na buty. Uważam, że jest to najłatwiejsze rozwiązanie: najbardziej estetyczne, najmniej kosztowne i najwygodniejsze!

Jak widzicie wszystko znów sprowadza się do posiadania odpowiedniej ilości pojemników, pudeł i koszyków 😉

Oczywiście musimy zadbać o to, by ubrania były przechowywane w jak najlepszym stanie, dlatego warto na to zadanie poświęcić trochę czasu, ale mieć pewność, że wszystko jest wyprane, wyprasowane i dobrze zabezpieczone – po prostu gotowe do użytku, gdy nadejdzie odpowiednia pora! A zważywszy na dziwne anomalie pogodowe w naszym kraju to nigdy nic nie wiadomo…

.

Gotowi na porcję inspiracji? 🙂

Ikea home organization - these baskets in closet - socks/underwear/undershirts

TheChirpingMoms

.

Great idea if you don't have much space, or you don't have a wardrobe for bub! Looks amazing. Labeled storage bins and baskets. Clothes grouped by size will make dressing junior a snap. Add a small dresser for storing foldable clothes and tiny togs.

HGTV

.

.Organizing Tips

MarthaStewart

.

Planning: Closet for Two - Whether it's for kids or for a his-and-hers, a shared closet works best when territories are clearly defined. Place a tower of drawers in the middle of a reach-in closet, which will give each closet occupant their own side of the closet. Assign drawers to each person to achieve shared-closet bliss.

BHG

.

Organize clothes into categories and then label the storage bins. If you don't have to dig through them they'll stay stay neat longer! #closet #organized

HomeAndGarden

.

Jeśli nie macie zbyt dużo miejsca w okolicy swoich szaf, możecie wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem lub w środku łóżka – w takiej sytuacji bardzo dobrze sprawdzą się pojemniki tego typu:

GARNITYR Pojemnik na ubrania/pościel IKEA Chroni ubrania i pościel przed kurzem. Łatwo złożyć, kiedy nie jest używana.

IKEA 39,99zł

.

W przyszłym tygodniu będziemy szukać najlepszych sposobów na uporządkowanie torebek i walizek – zapraszam!

Print Friendly, PDF & Email
  • Lucyna Nowak

    mieszkam w UK pod Szkocja i problem por roku tu nie istnieje 🙂 mamy wieczna jesień