ORGANIZACJA

Tydzień 13: dane kontaktowe

W tym tygodniu spróbujemy stworzyć prosty system przechowywania danych telefonicznych i adresowych – nie tylko naszej rodziny i znajomych, ale także partnerów biznesowych i kontaktów na sytuacje awaryjne. Wszystkie te informacje powinny być łatwe do zlokalizowania – szczególnie, że bardzo często poszukujemy ich w pośpiechu!

1. Zdecyduj, w jakiej formie będziesz przechowywać dane: papierowej (w formie notesiku, segregatora itp.), elektronicznej (komputer, telefon, pendrive), a może połączenie tych dwóch metod?

Moim zdaniem warto część danych przechowywać w wersji papierowej – chyba każdemu z nas zdarzyło się stracić telefon, a wraz z nim numery wielu osób, które ciężko potem było odzyskać!

2. Zacznij uzupełniać wszystkie informacje – pamiętaj, żeby w przyszłości dodawać nowe dane na bieżąco – zajmie Ci to kilka minut, a będziesz mieć pewność, że wszystko znajduje się w jednym miejscu.

3. Stwórz krótką listę kontaktową, którą będziesz mieć zawsze pod ręką – z numerami do członków rodziny, pracy, lekarza itp. Jedną z takich list możesz zawsze nosić przy sobie, drugą możesz np. powiesić na lodówce, aby mogli z niej korzystać inni domownicy.

4. Warto też zrobić listę numerów, pod które należy zadzwonić, gdy np. zgubisz swój portfel – dzięki temu szybko zablokujesz wszystkie karty.

5. Jeśli posiadasz dużo wizytówek to użyj specjalnych organizerów, by je uporządkować i trzymać w jednym miejscu – pamiętaj, by najpierw zrobić selekcję!

Miłego organizowania! 🙂

53ba5ab0f909a82dcab801c35620a792

LovelyDesign

Print Friendly, PDF & Email