ORGANIZACJA

Tydzień 12: skrzynka mailowa

Któż z nas nie jest sfrustrowany, gdy po zalogowaniu do skrzynki mailowej okazuje się, że czeka na nas kilkadziesiąt nowych wiadomości, z których tylko kilka jest wartościowych, a reszta to spam…?

20140321_075022_1

Naszym wyzwaniem na ten tydzień jest zorganizowanie maila – zadanie, które może zająć nam dość dużo czasu, ale zarazem pomoże zaoszczędzić go w przyszłości!

Zaczynamy!

1. USUWANIE – dużo usuwania! Kasujemy wszystkie niepotrzebne / nieważne / nieaktualne maile. Zostawiamy tylko to, co przyda nam się w przyszłości, aktualnie załatwiane sprawy, różnego rodzaju potwierdzenia, ale bez zbędnych sentymentów!

2. WYŁĄCZANIE SUBSKRYPCJI – po prostu. Jeśli coś już od dawna Cię nie interesuje to nie ma sensu, by zagracało Twoją skrzynkę odbiorczą! W jaki sposób wypisać się z newslettera? Zazwyczaj na samym dole maila, malutkim druczkiem jest zapisana informacja o tym, jakie kroki należy podjąć.

20140323_163110_1

3. FILTRY i FOLDERY – dzięki nim wiadomości od konkretnych nadawców będą od razu przychodzić do konkretnego folderu, dzięki czemu skrzynka będzie bardziej zorganizowana i czytelna.

4. SYSTEM ODPOWIADANIA NA MAILE – warto wyrobić w sobie nawyk odpowiadania od razu na te maile, na które możemy odpowiedzieć z miejsca – zaraz potem możemy je usunąć, ponieważ nawet jeśli ktoś nam później na nie odpisze to wiadomość nadawcy będzie zazwyczaj zawierać treść całej konwersacji! Nieistotne maile usuwamy z marszu. Na odpowiadanie na pozostałe wiadomości warto przeznaczyć stałą porę w ciągu dnia i uczynić z tego swój rytuał – zagwarantuje nam to regularność w kontaktach ze światem oraz zapobiegnie niepotrzebnym atakom paniki pt.:”Czy na pewno odpisałam na tego maila z zeszłego tygodnia?!?!”.

Cały proces oczyszczania skrzynki mailowej może zająć Wam całe popołudnie, ale bardzo ułatwi Wam życie – spróbujcie!

b5f4a50e8df4b6faa7b7e2d0537d259b

GoldAndGrey

Print Friendly, PDF & Email
 • Jutro! Jutro zdecydowanie sie tym zajme! 🙂

  • zorganizowana

   😀

 • Zaczynam trochę od środka, ale dopiero teraz trafiłam na tą cudnie motywującą stronę 🙂
  Tak wiec wszystkie moje adresy mailowe zostały uporządkowane, przejrzane i wyczyszczone. Następnym krokiem było zainstalowanie programu, dzięki któremu mogę przeglądać maile z trzech skrzynek jednocześnie. To wygodniejsze niż ciągłe przelogowywanie się, jeśli ma się osobny mail służbowy, prywatny i taki na spam 🙂
  Dziękuję za inspiracje i serdecznie pozdrawiam 🙂

  • zorganizowana

   Bardzo mi miło, że wprowadziłaś moje pomysły w życie! 🙂 Pozdrawiam serdecznie!