ORGANIZACJA

Tydzień 11: dokumenty

W tym tygodniu nadal skupiamy się na naszym domowym biurze. Dziś pokażę Wam…:

Jak zorganizować swoje dokumenty w 3 prostych krokach:

1. Zeskanuj najważniejsze dokumenty i zapisz na dysku zewnętrznym. Ważne dokumenty możesz też zalaminować, żeby nie uległy zniszczeniu.

2. Określ w jakim miejscu będziesz przechowywać dokumenty – segregator, teczka, pudełko, ognioodporna teczka…Wybór należy do Ciebie!

3. Podziel wszystkie dokumenty według daty / członka rodziny / kategorię, a następnie stwórz jasne i czytelne przedziałki. Pamiętaj, że do dokumentów zagląda się zazwyczaj wtedy, gdy wyniknie jakaś nagła sprawa, dlatego postaraj się, aby każdy domownik z łatwością zrozumiał Twój system ich organizacji 🙂

Nietrudno się domyślić, że moje dokumenty wylądowały w segregatorze. Jest to mój ulubiony sposób przechowywania – tani i prosty w obsłudze!

20140316_134904_1

Do zrobienia przedziałek wykorzystałam papier w pastelowe wzory, który kupiłam kilka miesięcy temu w TKMaxx za całe 14,99zł 😉

20140316_135441_1 20140316_135854_1

Całość od razu nabrała wiosennego charakteru!

.

Na początku 2015 roku podjęłam próbę zreorganizowania moich dokumentów – moje poczynania zawarłam w dwóch wpisach, które znajdziecie poniżej:

Część 1: Zaczynam ogarniać dokumenty!

Część 2: W świecie zorganizowanych dokumentów.

Print Friendly, PDF & Email
 • Ło raju! A dlaczego PIT jest w teczce na ZUS?! Przecież PIT składamy do US – to zupełnie inna instytucja!
  Moja organizatorska duża płacze, gdy widzi takie błędy w klasyfikacji 😛

  • zorganizowana

   Obok ZUS jest napisane + US, ale zdjęcie jest ucięte 😉 Pozdrawiam!

 • Bardzo pomocne rady! Pozdrawiam 😉

  • zorganizowana

   Dziękuję za miłe słowa i zachęcam do regularnej lektury! 🙂

 • Jako że ten punkt również planuję zaliczyć w weekend zapytuję na jakie segregatory podzieliłaś wszystkie dokumenty? Każdy osobno np szkoła, dom, zdrowie, praca, a potem w każdym zakładki czy każdy „temat” w osobnym? Planuję zrobić takie: Dom/mieszkanie, szkoła/szkolenia, praca, bank, Zus/us, zdrowie. Jakiś jeszcze by się przydał?