PRZYJĘCIA

Jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie?

W końcu lato w pełni! Pogoda dopisuje, wszędzie aż roi się od pysznych owoców i kolorowych kwiatów, zatem warto wykorzystać sprzyjającą aurę i zorganizować przyjęcie w ogrodzie! Tak długo czekałam na ten moment! 🙂 W dzisiejszym wpisie, który powstał we współpracy z Villa Italia, chciałabym Wam pokazać propozycję menu na takie letnie przyjęcie oraz udowodnić, że jedzenie na świeżym powietrzu nie zawsze musi być równoznaczne z korzystaniem z papierowych kubków i plastikowych talerzyków.

MENU

Moje przyjęcie w ogrodzie to herbatka i słodki poczęstunek, ale jeśli macie ochotę zaszaleć i zrobić coś więcej, to proponuję zainspirować się klasyczną angielską five o’clock, podczas której powinny pojawić się (w odpowiedniej kolejności):

  • lekkie kanapki
  • bułeczki z masłem i dżemem
  • słodkości np. ciasteczka, babeczki itp.

Najlepiej podawać je na trzypiętrowej paterze.

Ja jednak zdecydowałam się na minimalistyczną i słodką wersję – na owalnym półmisku ułożyłam następujące smakołyki:

  • ptysie
  • rurki z bitą śmietaną
  • angielskie maślane ciasteczka z kawałkami czekolady

Dodatkowo wykorzystałam okrągłe miseczki i ułożyłam w nich owoce:

  • maliny
  • borówki
  • czarną porzeczkę

Wszystkie z naszej działki! Satysfakcja niesamowita!

Podczas popołudniowej herbatki nie może zabraknąć…herbaty, oczywiście! Podałam ją w klasycznej filiżance ze spodkiem.

DEKORACJE

Urok letniego przyjęcia w ogrodzie polega na tym, że możemy je zorganizować spontanicznie – słodkie przekąski i herbata nie wymagają czasochłonnych przygotowań. Podobnie jest z dekoracjami – możemy wykorzystać wszystko to, co mamy pod ręką! Przede wszystkim ja nie zawracałam sobie głowy eleganckimi obrusami – jesteśmy w końcu w ogrodzie, więc spokojnie można wykorzystać nawet klasyczne podkładki stołowe. Ba, nawet cerata może wyglądać uroczo, jeśli ma ciekawy wzór (a takich na rynku jest całkiem sporo!). Najważniejszą dekoracją są jednak kwiaty – te świeżo zerwane będą oczywiście najlepsze! Część z nich ułożyłam na półmisku, część obok talerzyków deserowych, a z reszty uformowałam mały bukiecik i włożyłam do filiżanki, która posłużyła mi za wazonik. Jeśli macie dużo małych filiżanek to śmiało wykorzystujcie je w tym celu, wyglądają obłędnie!

Przyznam szczerze, że jestem zauroczona efektem końcowym – słodkie przekąski zadowoliły moje podniebienie, kwiaty nasyciły oczy, a picie herbaty z pięknej porcelany sprawiło, że poczułam się jakoś tak wyjątkowo, bardziej elegancko, no po prostu inaczej!

 

PS. Wykorzystane przeze mnie naczynia pochodzą z kolekcji SUBLIME Villa Italia – są wykonane z porcelany w mlecznym odcieniu i w moim odczuciu są klasyczne, ale z lekką nutą romantyzmu, czyli do herbatki w angielskim stylu pasują idealnie! 🙂

Print Friendly, PDF & Email