ORGANIZACJA, RECENZJE

Planer na lodówkę Familiowo

Wiecie, że uwielbiam organizację i wszystko co jest z nią związane. Świadomość, że mam wszystko zaplanowane, daje mi wewnętrzny spokój i poczucie bezpieczeństwa. Zorganizowanie życia czteroosobowej rodziny, ze wszystkimi urodzinami, wizytami u lekarza, zajęciami dodatkowymi i innymi wydarzeniami, nie należy jednak do najprostszych zadań. Potrzebny jest praktyczny i wygodny system, który będzie pomocny dla wszystkich członków rodziny. Taki właśnie jest planer na lodówkę Familiowo, który mam przyjemność testować od początku lipca.

Cała powierzchnia planera jest magnetyczna. Planer jest suchościeralny, w zestawie otrzymujemy specjalny flamaster. Do wyboru mamy kilka rozmiarów oraz rozkładówek planera – każdy znajdzie coś dla siebie! Ja wybrałam zestaw Duo Premium, w skład którego wchodzi 6 rodzajów magnetycznych suchościeralnych tablic (rozkład tygodniowy, miesięczny, miejsce na zadania członków rodziny, menu, miejsce na ważne informacje, motywator malucha oraz odrywane karteczki na zapiski). Dodatkowo w zestawie otrzymałam 54 magnetyczne piktogramy.

Oczywiście podstawową funkcją planera jest zorganizowanie życia całej rodziny, zatem skrupulatnie pouzupełniałam wszystkie rubryczki, ale nie czarujmy się – największym hitem od razu stał się motywator malucha! Na tablicę z zadaniami rodziny przyczepiliśmy piktogramy z naszymi obowiązkami. Karolkowi przypadło samodzielne ubieranie się i mycie rączek, natomiast Ninka otrzymała dodatkowo ścielenie łóżka, sprzątanie zabawek i podlewanie kwiatków. Karolek asystuje jej w tych czynnościach, ale póki co nie jest z nich „rozliczany” – nie potrafi się jeszcze zbyt długo skupić na jednej czynności 😉 Na czym polega motywator? Za każdy dzień, podczas którego dziecko wykona swoje zadania, otrzymuje gwiazdkę (lub kokardkę). Gdy uzbiera 7, przychodzi czas na nagrodę. Może to być nagroda rzeczowa, ulubiony deser, jakaś wspólna rozrywka z rodzicami – w zależności od indywidualnych ustaleń i preferencji. Skłamałabym, gdybym powiedziała, że motywator sprawił, że nagle w naszym domu przez 24 godziny na dobę panuje perfekcyjny ład i porządek, a dzieci zawsze wykonują swoje zadania z uśmiechem na ustach, ale zdecydowanie BARDZO pomógł. Już samo wyraźne określenie obowiązków przyniosło duże zmiany.

Planer Familiowo podoba mi się nie tylko ze względu na to, że w końcu nie muszę sto razy odpowiadać na pytania o termin wizyty u lekarza itp., ale również dlatego, że tak ładnie wkomponował się w naszą kuchnię. Stonowane kolory, przejrzystość, urocze rysunki – jest taki, jaki powinien być!

Jeśli chcecie mieć na swojej lodówce takie małe centrum dowodzenia, to zapraszam do skorzystania z kodu promocyjnego: planujemyrazem, który uprawnia do 5% zniżki na produkty Familiowo 🙂

 

*Wpis powstał we współpracy z Familiowo

Print Friendly, PDF & Email