PORADY

Odliczanie do Świąt – pierwszy tydzień grudnia

No w końcu jest! Grudzień! Miesiąc, na który jedni czekają z ekscytacją już od kwietnia, a inni woleliby wykreślić go z kalendarza. Domyślacie się pewnie, w której ja jestem grupie 😉 Przyspieszamy trochę z naszym przedświątecznym odliczaniem – teraz nowe wpisy z tej serii będą się pojawiać co tydzień!

Poniżej znajdziecie moje propozycje zadań na pierwszy tydzień grudnia:

  • ZAPLANUJ MENU. Zapisz sobie szczegółowo, jakie potrawy chcesz przygotować, jakie składniki będą Ci potrzebne, ile czasu zajmie wykonanie danej potrawy i inne istotne informacje. Jeśli planujesz zrobić jakieś danie po raz pierwszy, rozważ jedno wykonanie testowe i wpisz je sobie w kalendarz – dzięki temu zyskasz czas na ewentualne poprawki w przepisie i unikniesz niepotrzebnego stresu.
  • PRZYGOTUJ WSZYSTKIE NIEZBĘDNE AKCESORIA DO PAKOWANIA PREZENTÓW. Sprawdź, czy masz wszystko, czego potrzebujesz. Dokup, jeśli czegoś Ci brakuje.
  • KUP PREZENTY. Jeśli nadal tego nie zrobiłaś 😉 Z każdym kolejnym tygodniem będzie coraz więcej obowiązków, więc lepiej mieć to już za sobą.
  • UDEKORUJ ZIMOWO/ŚWIĄTECZNIE DOM. Ja to robię zawsze 1 grudnia i z każdym tygodniem dokładam kolejne dekoracje, aż do okolic Wigilii, kiedy to ubieramy choinkę.
  • ŚWIĄTECZNE DIY. Jeśli masz w planach jakieś prezentowe DIY (może chcesz zrobić świąteczne mydełka i kule do kąpieli?) to teraz jest dobry moment, by się tym zająć. Masz jeszcze czas, by kupić wszystkie potrzebne rzeczy i na spokojnie dać upust swojej kreatywności!
  • ODDAJ UBRANIA DO PRALNI. Nie jest to punkt obowiązkowy, ale jeśli na przykład Twój piękny zimowy płaszcz potrzebuje odświeżenia, to oddaj go do pralni już na początku grudnia, bo im później, tym więcej osób wpadnie na ten pomysł 😉
  • ŚWIĄTECZNA SESJA ZDJĘCIOWA. Ze znalezieniem wolnego terminu może być już problem, ale warto popytać lub zapisać się na listę rezerwową. Ja polecam samodzielne wykonanie takiej sesji. Może nie wyjdzie tak perfekcyjnie, jak u profesjonalisty, ale tak czy siak będzie to piękna pamiątka.

 

PS. Wszystkie moje posty dotyczące Świąt Bożego Narodzenia znajdziecie tutaj!

 

Fot. KABOOMPICS

Print Friendly, PDF & Email