PORADY

Odliczanie do Świąt – koniec listopada

Zaczynacie już odczuwać lekką presję w związku ze zbliżającym się grudniem? Ja trochę tak, ale po to właśnie mamy nasze odliczanie do Świąt, by mieć poczucie kontroli nad wszystkim! Dlatego biorę głęboki wdech, następnie wydech…i mogę ruszać z prezentacją zadań na koniec listopada!

Mam nadzieję, że na tym etapie macie już ustalony świąteczny budżet, zrobioną listę prezentów (a może już nawet kupione!) oraz kończycie dopracowywać kalendarze adwentowe (o ile je robicie). Jeśli jeszcze nie, to zachęcam, by zrobić to jak najszybciej! Zadania na ostatnie dni tego miesiąca nie są zbyt wymagające, a w przypadku niektórych osób być może będą nawet zbędne…

  • ZRÓB PORZĄDEK W DEKORACJACH, AKCESORIACH DO PAKOWANIA PREZENTÓW ITP. Jeśli w zeszłym roku (i w poprzednich latach) chowanie świątecznych dekoracji polegało u Ciebie na wrzucaniu wszystkiego gdzie popadnie, to istnieje prawdopodobieństwo, że panuje tam straszny chaos. Niektóre rzeczy mogły się zniszczyć, jakieś drobiazgi mogły się zawieruszyć. Dlatego zachęcam (ale nie nalegam) do zrobienia małego porządku w dekoracjach. Przy okazji zobaczysz czarno na białym, co dokładnie masz i czego Ci brakuje, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnych zakupów. Ja na przykład byłam bardzo zaskoczona tym, że mam 3 drewniane choinki – toż to prawie las! 😉 Podobnie w przypadku papierów do pakowania prezentów, wstążek, kartek, pieczątek i miliona innych świątecznych bibelotów, które lubimy gromadzić.
  • SPRAWDŹ, CZY DZIAŁAJĄ LAMPKI CHOINKOWE. Tego punktu chyba nie muszę rozwijać.
  • KUP POTRZEBNE RZECZY. Kartki świąteczne, koperty, znaczki, brakujące dekoracje itd. Wszystko to, czego Ci brakuje, ale oczywiście w granicach rozsądku i trzymając się ustalonego budżetu.
  • ZAKTUALIZUJ ADRESY. Jeśli wysyłasz kartki, to upewnij się, czy na pewno nie zmieniły się dane adresata.

I to wszystko na te ostatnie dni listopada – mówiłam, że będzie mało! Z następnymi zadaniami wracam już 3 grudnia i wtedy już trzeba będzie się wysilić trochę bardziej 🙂

 

Fot. KABOOMPICS

Print Friendly, PDF & Email