PORADY

Odliczanie do Świąt – drugi tydzień grudnia

To jest ten moment, w którym wszyscy z przerażeniem i lekkim niedowierzaniem patrzymy w kalendarz. Jak to możliwe, że już jest drugi tydzień grudnia? Czy przed Świętami czas leci szybciej? No cóż, przy natłoku obowiązku zdecydowanie można odnieść takie wrażenie, ale jeśli po kolei realizujecie wszystkie zadania, które publikuję w ramach cyklu “Odliczanie do Świąt”, to jestem pewna, że macie tą przyjemną świadomość, że wszystko jest pod kontrolą! 🙂

Oto moja propozycja zadań, które możecie dopisać do swojej listy w tym tygodniu:

  • SPRAWDŹ, CZY MASZ WSZYSTKO, CO BĘDZIE POTRZEBNE DO ŚWIĄTECZNEGO GOTOWANIA I WYPIEKÓW. Nie mam tu na myśli składników (choć wiele z nich spokojnie można kupić już teraz – szczegóły w kolejnym punkcie), ale przede wszystkim różne gadżety i akcesoria, na przykład foremki do ciastek, misy, pojemniki, formy do ciast i tym podobne.
  • SZUKAJ PROMOCJI. Jeśli masz już zaplanowane menu (zadanie z poprzedniego tygodnia), to dokładnie wiesz, jakie składniki będą Ci potrzebne do wykonania świątecznych potraw oraz w jakiej ilości. Wiele z nich możesz kupić z wyprzedzeniem, bo nie zepsują się tak szybko. Część produktów możesz też zamrozić. Przeglądaj zatem gazetki reklamowe i poluj na promocje! Szczególnie, że z każdym dniem ruch w sklepach jest coraz większy, więc wcześniejsze duże zakupy pozwolą zaoszczędzić trochę czasu i nerwów w przyszłości.
  • ŚWIĄTECZNE SPRZĄTANIE W POMIESZCZENIACH RZADZIEJ UŻYWANYCH. U mnie będzie to sypialnia, pokój dzieci i garderoba. W planach mam mycie okien, mycie lamp i takie ogólne ogarnięcie przestrzeni.
  • PORZĄDEK W ZAMRAŻALNIKU. Święta (oraz okres przedświąteczny) to czas, w którym nasze lodówki i zamrażalniki pękają w szwach. Teraz jest dobry czas na przejrzenie zapasów i ewentualne pozbycie się tych, które nie są już jadalne.
  • WYSYŁANIE KARTEK I PREZENTÓW. Szczególnie, jeśli będą wysyłane za granicę! Wysłane teraz na pewno dotrą do adresata na czas.

Jak Wam idą przygotowania do Świąt? Ja jestem bardzo zadowolona, bo w ubiegły piątek zamówiłam już ostatni prezent i generalnie jestem ze wszystkim na bieżąco – baaaardzo przyjemne uczucie! 🙂

 

Fot. KABOOMPICS

Print Friendly, PDF & Email