Najlepsze organizacyjne triki: część 2 – salon

Moja misja znalezienia najlepszych pomysłów  na zorganizowanie przestrzeni w każdym pomieszczeniu trwa w najlepsze. Szczególnie teraz, gdy wielkimi krokami zbliża się moment, w którym będę mogła urządzać nową przestrzeń, przeszukuję Internet i wertuję wnętrzarskie magazyny z jeszcze większym zapałem! W poprzedniej części dzieliłam się z Wami moimi ulubionymi trikami, które można zastosować w kuchni, a dziś pora na salon:

 • Wykorzystanie przestrzeni na ścianie. Na ten pomysł trafiłam w serwisie Homify. Wyszukiwanie inspiracji jest tam banalnie proste. Szukając koncepcji na przykład na to, jak zaaranżować salon, wystarczy rozwinąć listę pomieszczeń i wybrać to, co nas interesuje. Można też wyszukiwać zdjęcia według stylu, co nie ukrywam bardzo mi odpowiada! W taki oto sposób trafiłam na tą genialnie wkomponowaną w ścianę (i sufit – skosy!) półkę na książki. Zajmuje dokładnie tyle miejsca, ile powinna, bez utraty cennej powierzchni na podłodze:
a362d35c01fff62a063f095a34bd8569
.
 • Mini stolik. Pomysł przydatny przede wszystkim w małych salonikach, w których postawienie dużego stołu na samym środku pokoju nie wchodzi w grę. A przecież trzeba gdzieś odstawić kubek z herbatą, prawda? 😉 Ciekawą opcją jest też zamontowanie takiej wąskiej półeczki zaraz za kanapą, co daje dodatkową przestrzeń na przykład na dekoracje, ramki na zdjęcia itp.
08fdd365302b529c57e9e765ddd7286c
.
 • Ukryte schowki. Mogą być wbudowane (na przykład w jakąś wnękę) lub mogą być zwykłymi ozdobnymi pudłami. Jeśli macie dzieci, które bawią się właśnie w salonie, jest to rozwiązanie idealne! Nikt przecież nie chce patrzeć na te wszystkie misie i puzzle przez cały dzień, prawda? Ja zdecydowanie nie! W razie potrzeby wrzucamy je (zabawki, nie dzieci) do schowka i po kłopocie! Można zapraszać gości 😉 Oczywiście owe pudła mogą też pomieścić inne przedmioty, na przykład płyty CD, gazety czy ładowarki.
b68b6bf652e3938363ad4489b22b3891
.
 • Kieszeń na piloty. Jeden z moich ulubionych gadżetów! Do kupienia w IKEA za 15,99 zł. Jak widać nie trzeba mi wiele do szczęścia! W kieszonce, oprócz pilotów, mieści się też moja ładowarka do telefonu, a czasem i jakiś batonik się tam znajdzie – czyli wszystko to, co ważne, mam zawsze pod ręką! Gdyby jeszcze ta kieszeń była dostępna w innym kolorze, byłabym wniebowzięta!
flort-kieszen-na-piloty-gazety-czarny__0103410_PE249516_S4
.
 • Odpowiednie ustawienie mebli. Od dzieciństwa byłam przyzwyczajona do częstych zmian aranżacji mebli w naszym domu. Wkładałyśmy z Mamą stare szmatki pod nogi kanapy lub szafki i ciągałyśmy po całym pokoju, aż uzyskałyśmy zadowalający efekt. Teraz to Mój Mąż jest mistrzem ceremonii i to on jest odpowiedzialny za regularne zmienianie układu mebli – ja nadzoruję cały proces. Te doświadczenia nauczyły mnie, że nawet z najmniejszego pomieszczenia można wyciągnąć maksimum potencjału – nie można jednak bać się eksperymentów. Poniżej znajdziecie świetną grafikę, która przedstawia proste sposoby zaaranżowania mebli typowych dla pokoju dziennego – kto wie, może i Wy zaczniecie zaraz szurać po podłodze? 🙂 Gwarantuję, że będziecie pozytywnie zaskoczeni tym, jak wiele może dać przesunięcie kanapy na inną ścianę!
studio-apartment-living-furniture-arrangement
.
Jesteście prawdziwą skarbnicą wiedzy i doświadczenia, podzielcie się zatem Waszymi patentami na ład i porządek w salonie! 🙂
ZORGANIZOWANA
 • Witaj:) na początek gratuluję nowego lokum. Bardzo lubię te twoje wpisy z organizacją i pomysłami. Mnie z tymi schowkami na dziecięce zabawki od razu mi się spodobało w przyszłości coś podobnego wykorzystam. 😉 fajna alternatywa tez na np. sezonowe ubrania oczywiście to moja taka wizja. 🙂 pozdrowienia.

  • zorganizowana

   Dokładnie! Można tam schować wiele rzeczy i nie zagracać przy tym niepotrzebnie przestrzeni! 🙂

 • Wow! Ta strona Homify jest genialna! Tylko kiedy to wszystko przeglądać 😉 Czasem dochodzę do wniosku, że chyba jednak im mniej inspiracji, im mniejszy wybór, tym lepiej, a już na pewno łatwiej… (Tak trochę w nawiązaniu do postu o wyborze białej farby.)

  • zorganizowana

   Też czasem mam wrażenie, że im więcej widzę, tym więcej chcę…Choć nie, to nie wrażenie, tak po prostu jest! 😉