OSZCZĘDZANIE

Kiedy kupować, żeby zaoszczędzić?

Mówi się, że cierpliwość popłaca. W niektórych przypadkach wręcz dosłownie – wystarczy wiedzieć, kiedy robić zakupy! Oczywiście w wielu przypadkach wydatków nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale sklepy zazwyczaj działają według określonych schematów i ich znajomość może pozwolić nam uniknąć przepłacania. Jeśli więc planujecie kupić na przykład walizkę lub nowy sprzęt RTV, to z pewnością zainteresują Was poniższe informacje 🙂

STYCZEŃ – Najlepszy czas na kupowanie ubrań (w szczególności odzieży wierzchniej i swetrów!). Warto też nabyć świąteczne dekoracje, papiery do pakowania i tym podobne gadżety – oczywiście z myślą o grudniu! Tańsze mogą być też drobne sprzęty kuchenne, na przykład tostery, blendery itp.

LUTY – W tym miesiącu laptopy, telewizory czy DVD można kupić nawet o kilkaset złotych mniej, niż w grudniu! Tańsze mogą być też klimatyzacje, wentylatory i tym podobne „schładzacze”, bo przecież kto by je kupił w lutym? Ha! Ten, kto chce zaoszczędzić i wie, że przydadzą się już za kilka miesięcy!

MARZEC – Wspomniane we wstępie walizki i torby podróżne można w marcu kupić w bardzo przyjaznych dla portfela cenach. Można też pomyśleć o wymianie sprzętu narciarskiego już na przyszły sezon.

KWIECIEŃ – Po pierwsze – międzysezonowe wyprzedaże – kolejna szansa na uzupełnienie garderoby za mniejsze pieniądze (bardzo tanio można dorwać ciepłe papcie dla całej rodziny). Po drugie – czas przecen na wielkanocne dekoracje (niektóre z nich, może niekoniecznie te w króliczki i kurczaczki, ale na przykład stonowane i pastelowe, mogą nam posłużyć jeszcze przez całe lato).

MAJ – Z okazji Dnia Matki taniej można kupić naprawdę wiele produktów – ubrania, kosmetyki, perfumy,a przede wszystkim biżuterię! Z całkiem innej kategorii – promocje na opony!

CZERWIEC – Maj to miesiąc okazji dla kobiet, ale już czerwiec zdominowany jest przez promocje z okazji Dnia Ojca! A co lubi robić ponoć każdy mężczyzna? Oczywiście majsterkować! W promocji są więc różnego rodzaju narzędzia. Męskie kosmetyki też będą tańsze. Dobra wiadomość jest taka, że biżuteria nadal jest tania (sezon na śluby), więc i dla pań coś się znajdzie.

LIPIEC – Czas na kolejne wielkie wyprzedaże! Świetny czas na kupienie zapasu sukienek, strojów kąpielowych, okularów przeciwsłonecznych…Można poszaleć, bo ceny są wtedy bardzo atrakcyjne. Warto też rozejrzeć się za nowymi butami.

SIERPIEŃ – Kolejny czas na kupno walizek – znów będą tańsze, ponieważ kończy się sezon na podróże. Z tego samego powodu tanieć będą również aparaty fotograficzne. Zaczynają się też promocje na artykuły szkolne i papiernicze.

WRZESIEŃ – Wszystko, co przyda się w przyszłym roku w ogrodzie, we wrześniu będzie można kupić najtaniej! Oprócz tego w przystępnych cenach będzie można dorwać garnitury. Przybory szkolne nadal można kupić taniej.

PAŹDZIERNIK – Pech chciał, że w miesiącu moich urodzin w promocji są…artykuły samochodowe…Dlaczego nie perfumy?! 😉 Na pocieszenie można dorwać tańsze buty sportowe.

LISTOPAD – Kto obchodzi Halloween, ten może zaopatrzyć się na przyszły rok. Można zapolować na kostiumy (nie wszystkie są strasznie straszne) – mogą przydać się podczas karnawałowych szaleństw. W listopadzie wiele sklepów robi duże promocje na zabawki – czas pomyśleć o prezentach świątecznych! Coraz więcej sklepów robi też promocje z okazji Black Friday (w tym roku wypadnie 25 listopada 2016), Cyber Monday (28 listopada 2016).

GRUDZIEŃ – W grudniu można liczyć na promocje właściwie na wszystko – niektóre sklepy odzieżowe zaczynają wyprzedaże już w okolicy Mikołajek. Zdecydowanie taniej można też kupić wiele książek i filmów, perfumy, zabawki…Generalnie wszystko to, co można komuś dać na prezent. Warto jednak na bieżące śledzić, kiedy dokładnie pojawią się promocje, żeby niepotrzebnie nie przepłacać.

.

Mam nadzieję, że takie zestawienie okaże się dla Was przydatne i że temat oszczędzania Was nie nudzi, bo w tym miesiącu będę go poruszać jeszcze kilka razy – wiem, że nie tylko ja mam na liście postanowień punkt o rozsądnym wydawaniu pieniędzy!

Print Friendly, PDF & Email
  • Bardzo fajna lista. Przyda mi się zapewne informacje dotyczące kupowania ubrań. Nie przepadam za tego typu zakupami, robię je rzadko i czuję, że brak obycia sprawią, że nieraz przepłacam…
    Z drugiej strony warto czasem zastanowić się, czy naprawdę potrzebujemy rzecz, którą akurat mamy zamiar kupić. Bardzo często widok przekreślonych cen i metek „-40%” powoduje, że wymieniamy rzeczy, które mógłby by posłużyć nam jeszcze z jeden sezon. Mi bardzo pomaga tu tworzenie w komputerze listy przedmiotów, ubrań itp. które chciałbym kupić. W ten sposób można łatwo ocenić, co jest rzeczywista potrzebą, a co zostało sprowokowane przez marketingowe sztuczki 🙂
    Dawid

  • Bardzo przydatny i praktyczny post!