WNĘTRZA

Jesienne mieszanki olejków eterycznych

Nie wiem, czy już o tym kiedyś tutaj wspominałam, ale jestem wielką fanką olejków eterycznych. I to nie tylko podczas sprzątania (więcej na ten temat tutaj)! Coraz częściej stosuję je również w innych sferach życia, np. dodaję do kosmetyków, więc naturalnie stałam się zwolenniczką aromaterapii. To niesamowite, jak zapach potrafi poprawić nam nastrój! W dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się z Wami kilkoma przepisami na mieszanki olejków eterycznych, które wspaniale sprawdzą się jesienią!

JAK STOSOWAĆ OLEJKI ETERYCZNE DO AROMATERAPII?

Najprościej i chyba najtaniej będzie zainwestować w specjalny kominek, który w górnej części posiada wgłębienie. Do tego wgłębienia nalewamy wodę, a do niej dodajemy krople olejku lub mieszanki olejków. Następnie do wnętrza kominka wkładamy świeczkę typu tea-light, której płomień ogrzeje wodę z olejkami i sprawi, że ich zapach zacznie unosić się w powietrzu. Kominki można kupić już za około 10 zł. Z kolei ceny olejków zaczynają się od kilku złotych, a kończą nawet na kilkudziesięciu! Na początek warto zainwestować w kilka podstawowych olejków i z czasem poszerzać swoją kolekcję 🙂

JESIENNE MIESZANKI OLEJKÓW ETERYCZNYCH:

Mieszanka PUMPKIN SPICE:

olejek pomarańczowy: 4 krople

olejek jałowcowy: 2 krople

olejek cedrowy: 3 krople

olejek goździkowy: 1 kropla

 

Mieszanka JESIENNE LIŚCIE:

olejek cynamonowy: 2 krople

olejek paczulowy: 2 krople

olejek pomarańczowy: 2 krople

 

Mieszanka CIASTECZKA:

olejek cedrowy: 2 krople

olejek cynamonowy: 2 krople

olejek pomarańczowy: 3 krople

 

Mieszanka JESIEŃ W LESIE:

olejek tujowy: 1 kropla

olejek cedrowy: 1 kropla

olejek kadzidłowy (olibanowy/frankincense): 2 krople

 

Jestem bardzo ciekawa, czy są tu jacyś fani olejków eterycznych? Stosujecie je w swoich domach? Jakie są Wasze ulubione?

Print Friendly, PDF & Email