OSZCZĘDZANIE

Jak zacząć oszczędzać? 7 sposobów

Postanowiliście oszczędzać? Super! A od kiedy? Od jutra? Od poniedziałku? Od początku następnego miesiąca? A może odkładacie to w czasie na 2016 rok?

O nie! Są sposoby na to, by zacząć oszczędzać już dziś, teraz! Jakie?

Zapraszam do lektury!

wallet-867568_1280

1. PŁAĆ TERMINOWO RACHUNKI. Dzięki temu unikniesz kar i narastających odsetek.

2. ZACZNIJ PLANOWAĆ POSIŁKI. Nadal nie wiesz, jak to zrobić? Podpowiedź znajdziesz we wpisie Jak planuję posiłki + przykładowe menu.

3. ZAKUPY RÓB Z LISTĄ I PŁAĆ ZA NIE GOTÓWKĄ. Bo wiecie, te listy naprawdę działają, o ile nie zapomnicie zabrać ich ze sobą 😉

4. NIE KUPUJ WODY DO PICIA. Po co kupować coś, co masz w domu? Zainwestuj w dzbanek z filtrem, ewentualnie w jakąś super trendy hipsterską butelkę i w drogę!

5. POKOCHAJ RECYCLING! Rozejrzyj się dookoła! Na pewno znajdziesz coś, czego nie musisz wyrzucać, a za to możesz wykorzystać. Ścieranie kurzy szmatkami zrobionymi z pociętego t-shirtu jest równie skuteczne, co używanie do tego celu papierowych ręczników. A tańsze. Jest oszczędność? Jest!

6. UWAŻAJ NA PROMOCJE!!! Tak, tak – nie każda promocja jest Twoim sprzymierzeńcem. Pamiętaj, że jeśli czegoś nigdy nie używasz, a kupisz to tylko dlatego, że jest w korzystnej cenie, to niekoniecznie to wykorzystasz. Poza tym – czy masz 100% pewności, że to na pewno jest promocja? Koniecznie przeczytaj mój stary post o tym, czy warto porównywać ceny.

7. ZAANGAŻUJ RODZINĘ. Wyznacz konkretne cele finansowe i przedstaw je bliskim. Praca grupowa to tutaj podstawa sukcesu! Kto wie, może nawet skusicie się na stworzenie swojego rodzinnego finansowego plannera?

I co? Proste? Proste!

Print Friendly, PDF & Email
 • Proste metody zawsze są najbardziej skuteczne

  • zorganizowana

   Dokładnie tak! 🙂

 • masz rację z promocjami – nie zawsze są prawdziwe. i przewaznie i tak nie uzywa się tych rzeczy. jedyne co mądre, to kupić na promocji coś, co chcieliśmy meić, zamin dowiedzieliśmy się o promocji.

  • zorganizowana

   Dokładnie tak! Grunt to zdrowy rozsądek! 🙂

 • A ja czesto kupuje na promocjach, tylko z glowa. Jesli widze jakis produkt z dlugs dats wazmosci za pol ceny to zawsze wezme, np paste do zebow, albo proszek do prania, zeby za tydzien jak sie skonczy nie musiec plzcic prlnej ceny. Oczywiscie nie dotyczy to np slodyczy czy koguryoe ktore maja krotka cene

  • zorganizowana

   O tak, na takie promocje zawsze warto polować! Ja mam zawsze takie zapasy pasty do zębów, że pół rodziny mogłabym obdarować, ale nie żałuję tej inwestycji 😉