ORGANIZACJA

Jak się odgruzować? 8 pomocnych pytań.

Masz wątpliwości, czy się czegoś pozbyć?

Zadaj sobie te pytania, a odpowiedź będzie jasna!

.

1. Czy używałam tego w ciągu ostatniego roku? (Jeśli nie – wyrzuć!)

2. Czy gdybym teraz robiła zakupy, to kupiłabym to? (Jeśli nie – to po co to w ogóle trzymasz? Wyrzuć!)

3. Czy nie pozbywam się tego tylko ze względu na to, że nie chcę marnować pieniędzy? (Już i tak straciłaś pieniądze kupując coś, czego nie używasz, więc…wyrzuć!)

4. Czy trzymam to tylko ze względu na wartość sentymentalną? (Jeśli to coś naprawdę ważnego to odłóż do „pudełka wspomnień”, ale pamiętaj, żeby nie dawać tam byle czego!)

5. Czy mam już coś podobnego, co służy mi do tego samego celu? (Jeśli tak, to pozbądź się jednej z tych rzeczy, bo po co Ci dwie lub więcej?)

6. Czy mam realny plan użycia tego w przyszłości? (Argument typu: „Kiedyś tego użyję…” nie jest realnym i konkretnym planem. Jeśli nie masz na to pomysłu – wyrzuć!)

7. Czy mi to pasuje? Czy pasuje to do mojej przestrzeni? (Nie chodzi tylko o ubrania, ale także o np. akcesoria do domu. Jeśli zmieniłaś wystrój i wiesz, że czegoś nie użyjesz, bo po prostu wyglądałoby to fatalnie – wyrzuć!)

8. Czy jest to coś zepsutego, co planuję naprawić w przyszłości? (Napraw od razu lub określ sobie ramy czasowe na naprawę, ale jeśli termin upłynie, a przedmiot nadal nie będzie się nadawał do użytku to go wyrzuć!)

.

Mniej rzeczy = łatwiejsza organizacja = mniejszy bałagan!

storage

BrabourneFarm

.

Co możesz zrobić z niepotrzebnymi rzeczami?

Sprzedaj, oddaj znajomym, oddaj potrzebującym lub wyrzuć!

.

Print Friendly, PDF & Email
  • Heh, w końcu muszę się zmobilizować i przejrzeć szuflady „samych potrzebnych rzeczy” z taką listą… Łatwo nie będzie :p