ORGANIZACJA

Domowy DETOX – dzień 9: porządek w smartfonie

Ach te nasze telefony…Gdzieś kiedyś słyszałam, że ponoć przeciętny człowiek zerka na smartfona ponad 200 razy dziennie! Nie ma się co dziwić – jest przecież tyle ciekawych aplikacji, które domagają się naszej uwagi…No właśnie – ale czy musi ich być aż tyle?

Dzisiaj, w ramach DOMOWEGO DETOXU, zachęcam Was do przyjrzenia się Waszym smartfonom tak, jak przyglądacie się Waszym szafkom – czy naprawdę potrzebujecie tego wszystkiego? Usunięcie nieużywanych aplikacji nie potrwa długo, a telefon odwdzięczy się Wam szybszym działaniem (mój tak zrobił ufffff…!). Łatwiej też Wam będzie znaleźć szybko potrzebne informacje oraz zaoszczędzicie trochę baterii (która nie będzie się zużywać na aktualizowanie czegoś, z czego nie korzystacie). Przez jakiś czas używałam aplikacji Clean Master, która ma opcję czyszczenia aplikacji – pokazuje, kiedy ostatnio były używane i sugeruje, których można się pozbyć. Polecam!

BONUS!

– porządek w zdjęciach (aż się boję tam zaglądać!)

To już koniec krótkiej organizacyjnej przygody z elektroniką – od jutra odkleimy się od ekranów i zabieramy się za coś bardziej namacalnego!

 

Print Friendly, PDF & Email