DIY

DIY najprostszy świąteczny wieniec

Nigdy nie uwierzycie, co zostało podstawą mojego pierwszego samodzielnie wykonanego świątecznego wieńca! Miał być to gruby drut, ale że nie było go w lokalnym markecie, to mój sprytny Mąż zmontował mi podstawę wieńca z…przezroczystej rurki do spuszczania wina z butli i plecionej metalowej linki! Żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia, bo konstrukcja wyglądała bardzo zabawnie! Przycięliśmy wszystko na odpowiednie długości i wkładaliśmy metalową linkę w końcówki rurki, dzięki czemu tworzył się ładny okrągły kształt – idealny do owijania gałązkami! Zastanawiacie się pewnie, dlaczego po prostu nie poczekałam i nie poszukałam bardziej klasycznej podstawy do wieńca, ale odpowiedź jest prosta – jak już byłam w nastroju do tworzenia i miałam świeże gałązki, to z ekscytacji nie mogłam już wytrzymać i musiałam zacząć działać!

Ogólnie zdecydowałam się na samodzielne wykonanie wieńców, ponieważ zależało mi na tym, żeby mieć ich kilka i w różnych rozmiarach. Jeśli czytujecie mnie regularnie, to wiecie, że przeżywam okres intensywnej fascynacji minimalistycznymi dekoracjami inspirowanymi naturą i takie właśnie są moje wieńce. Bardzo proste, z minimalną ilością ozdób. Idealne do powieszenia w oknie, zawieszenia na szafce albo na ścianie i stworzenia w ten sposób świątecznego klimatu w każdym pomieszczeniu!

Do zrobienia takich wieńców, oprócz podstawy i gałązek, przyda się także klej na gorąco i oczywiście dowolne dodatki – wstążki, szyszki, orzechy, świąteczne cukierki i inne drobiazgi, według własnych preferencji.

Ja na razie zrobiłam kilka naprawdę prostych wieńców, nie szalałam z ozdobami, ale czuję, że na tym się nie skończy! Znalazłam wiele pomysłów na trochę mniej tradycyjne wieńce i mam nadzieję, że zdążę zrobić jeszcze choć jeden! Przygotowałam dla Was jeszcze kilka dodatkowych inspiracji:

b37807777b4773418635a88fa2b14bba

Amy Merrick

.

f7cbae61830c37379fe33fd292433569

Bolig Magasinet

.

e21c3491e4ae0c28368df9c4b639ebb7

Mode de ville

.

2e74daee17de7cb6a5c2b8fd200789aa

Fall for DIY

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
 • Proste jest najpiękniejsze! Widziałam świetny wieniec zrobiony z wygiętego metalowego wieszaka. na to nawleczone były bąvki. Rewelacja! Z wszystkiego da się coś stworzyć :). P.S. Mam taką samą tapetę :D.

  • Kurcze a ja wyrzuciłam wieszaki z pralni chemicznej grrrr następnym razem zostawię i spróbuję coś z nich stworzyć!
   PS. Ta tapeta to moje tło naklejone na karton 😉 Na razie mamy gołe ściany, ale biorąc pod uwagę ilość śladów małych paluszków na tych białych ścianach, to zaczynam rozważać tapetę w intensywne wzory haha

   • Też jej używam do tła :). O tak, białe ściany + dzieci = katastrofa! My wynajmujemy, więc chcieliśmy tanio odmienić wnętrze i padło na tapetę :).

 • Śliczne są takie proste ozdoby. Lubię dekoracje w domu, ale zdecydowanie nie lubię w tej kwestii przepychu, bo mnie to szybko zaczyna przytłaczać.

 • Anna

  Jakie piękne! <3

 • Imprezowe Bibeloty

  Świetne są te ozdoby. Takie proste. Mnie najbardziej urzekły te świeczniki z gałęzi drzewa. Rewelacja:)